• 0 532 549 67 07
  • info@kahvedogasi.com

Hakkımızda

Hakkımızda

Kahve Doğası , 2009 yılında kuruluşundan sonraki geçen yıllarda İzmir merkezde kendi bünyesindeki cafe shopları ile adını duyurmuş , gelen yoğun talep üzerine konsept , içerik yenileme , imaj ve güçlü AR-GE çalışmalarından sonra Franchising bayilikler vermeye başlamıştır

Hoşgeldiniz KAHVE DOĞASINA

Daha önümüze gelmeden kokusuyla başımızı döndüren minik çekirdek tanecikleri. Fincanlara dökülene kadar içinde pekçok geleneği barındıran bu eşsiz tanecekiler fincanda bıraktığı izlerle de geleceğe dair yorumlar yaptırır bize. Yüzlerce yıllık içeçegin Türk Kahvesinin öyküsünü merak ediyor musunuz?

Geçmişsi 14. yüzyıla kadar giden dünya yolculuğuna Güney Habeşistan'dan başlayan bir içecektir kahve. Hakkında türlü rivayetler türetilmiştirdir. Rivayetlerden birine göre; Habeşistan'ın Kaffa yöresinde yaşayan Khaldi adında bir çoban koyunlarını yine otlatmaya çıkar ve sıcakta sürekli uyuşuk otlayan koyunlar bir ağacın meyvesini yedikten sonra hareketlendiklerini görmüş. Bu işe şaşıran çoban ağaçtaki meyveleri toplamış ve kaynatıp içimiş. Bir süre sonra enerjisi arttığını farketmiş. Böylece Tüm dünyayı saracak bu eşsiz tadın kaşifi olmuş.

Franchısıng Başvuru FormuBaşvuru Yap